Margus

Kui liikusite nüüd ilusasti menüüribal vasakult paremale, siis ilmselt olete mõistnud, et Piret on rohkem Joogat tudeerinud ja sellega tegelenud. Kuna pealkiri on Jooga ja Tantra, siis järelikult peaks olema Margus jälle rohkem Tantraga tegemist teinud.                          Nii see tõesti on. 7 aastat Indias tantristliku paljasmungana mediteerimist viisid valgustumiseni, mille kumast nüüd teilgi on võimalus osa saada.

pilt Marguse erakogust

Kui nüüd eelnev jutt veenis ja sügavat muljet avaldas, siis pole mõtet edasi lugeda. Kohe broneerima – kontakt!

Kui see oli aga kõhklema ja kahtlema panev või suisa kõhedust tekitav, siis on põhjust edasi lugeda.

Ütleme nii, et ülaltoodu pole just kogu tõde. Margus pole 7 aastat Indias mediteerinud ja paljasmungad on pigem jainistid. Mis aga üldse munklusse, nunlusse, eraklusse ning ihade mahasurumisse puutub, siis on Margus Osho-ga ühel meelel – need asjad on põhjendamatult ülehinnatud ja valesti mõistetud. Nendeni on võimalik jõuda, aga läbi nende pole võimalik eriti kuhugi jõuda. Ihad ja kiusatused peavad ise ajapikku maha kukkuma ja hääbuma. Nende mahasurumine viib nad lihtsalt peitu. Oma keha eitamine ei ole Tantra. Tantra erinevalt religioonidest ning paljudest teistest praktikatest tituleerib meie keha templiks, mida tasub suisa pühaks pidada. Kehalikud (võid lugeda ka lihalikud!) kogemused võimaldavad meil avastada iseennast, teisi ja elu. Jõuda läbi südame  armastuseni, mis viib ärkamise ja kannatuste vaba eluni.

Kui sa ei ole avastanud oma keha, pole võimalik avastada ka hinge – Osho.

Marguse Tantra teekond sai tegelikult alguse eelmise sajandi 90.-tel, kui sattus kätte mingi eestikeelne tantraraamat. Pole võimalik mäletada, mis pealkiri oli või millest seal kirjutati ja ega selle lugemisest midagi otseselt ei johtunud. Aga seeme oli kuhugi ennast poetanud.  Renessanss saabus 2008. aastal, kui Margus läks Soome ühele Tantra nädalavahetusele. Sealt edasi järgnes juba sihipärasem Tantra ürituste külastamine ja – raamatute lugemine. Tollest perioodist võiks juhendajatest esile tõsta Shanti Limnelli, kelle juures sai enim käidud ja ka Eestis koostööd tehtud.

“Akadeemilise” Tantra hariduse omandamiseks valis Margus aga Samma Karuna Jooga ja Tantra kooli Tais. Seal saabus ka lõplik veendumus, et kogetut ja õpitut tuleb jagada võimalikult paljude inimestega.  Ühtlasi küpses ka julgus, et seda teha.

        Koh Phangan Tai

Praegu oleme asunud koos Piretiga ka ühiselt ennast Tantra juhendajatena täiendama. Leidsime õpetajad, kes on ka ise paar ja oskavad just paaridega tegelemist õpetada. Oleme õnnelikud ja tänulikud, kui lubate meil endale neid teadmisi ja kogemusi edasi anda ning aidata teil paarina edasi liikuda. Eriti hea meel on inimeste üle, kellega koos pikemalt ühist teed jagada. Jälgida kuidas ja millised muutused ning arengud toimuvad. Küllap see olekski kogu selle projekti juures kõige huvitavam osa.