Paaridele

Jooga ja Tantra Paaridele nimi võib jätta mulje, et see on jooga ja tantra, mis mõeldud ainult paaridele. See mulje peab täiesti paika. Meie üritused, kursused ja töötoad on inimestele, kes moodustavad paari. 

See ei tähenda abielus olemist, ega mingeid kindlaid soolisi mudeleid. Lihtsalt kaht täiskasvanud inimest, kes ei saanud just päris eile kokku ja on otsustanud, et tahavad koos edasi minna ning paarina areneda. 

Miks siis üritused just paaridele? Oleme ise paarina kogenud seda, eriti tantraürtustel, et  segaseltskond võib põhjustada segadust ja ebamugavust. Eesmärgid on sageli erinevad. Ühed tulevad omavahelist suhet parendama või lihtalt teineteist nautima ja avastama, teised otsivad ehk hoopis uut partnerit. Enamasti üritatakse ikkagi saavutada võrdset meeste ja naiste arvu, aga reaalsuses see pigem ei tööta. Keegi jääb viimasel hetkel tulemata või võetakse valikuta inimesi juurde, et kohad täis saada. Korraldajad peavad hoidma õhustikku ja läbi viima asju, mis kõigile kuidagi sobiksid. Loomulikult saavad ka sellised üritused olla väga toredad ja arendavad. Meile tundus aga, et just spetsiaalselt paaridele õmmeldud rätsepatöö on see, millest enim puudus.

Üldiselt Tantra kui selline kindlat paarisuhet eriti ei ülista. Rohkem räägitakse sõltumatusest ja vabadusest. New Age´ga käsikäes arenenud moderne Tantra on tekitanud mitmeid kommuune, kus klassikaline paarisuhe puudub ja ka lapsed kasvatatakse üles ühiselt. Vaatamata algsele suurele vaimustusele pole üksiki neist jätkusuutlikuks osutunud. Katsetused selles vallas pole kindlasti lõppenud, aga raske on sellelle süsteemile lähiajal siiski suurt edu ennustada. Millegipärast meeldib meile elada koos inimesega, kellese armume ning keda seejärel armastama hakkame. Ja seda vaatamata kõigile neile raskustele, mida selline paaris olemine kaasa toob. Loomulikult paljud ka loobuvad pärast ebaõnnestunud katset või välistavad enda jaoks sellise võimaluse juba eos. Et lihtsam oleks. Kas see ka tegelikult elu lihtsamaks, õnnelikumaks ja täisväärtuslikumaks teeb, selles julgeks kahelda, aga on muidugi erinevaid inimesi.

Teemad ja probleemid, mis paarisuhtes üles kerkivad, on üldinimlikud. Koos on ju ikkagi kaks inimest! Nende sisu ja lahendamine on aga paaride jaoks üksjagu teistsugune ja sageli keerulisem. Oma kursustel võtame tegelemiseks teemad, millega oleme ise kokku puutunud, mida oleme lahendanud ja millega tegelemist õppinud ja näinud. Küll ei võta me ennast selles olukorras kui kõike teadvaid õpetajaid või suhtegurusid. Oleme samamoodi paar, kes on tegelenud ja tegeleb kõigi samade väljakutsetega nagu teised. Tahame lihtsalt jagada neid kogemusi ja teadmisi, mida oleme oma kooselu ning Jooga- ja Tantra teekonna jooksul omandanud.