Teemad

Oleme Jooga ja Tantra üritused kujundanud erinevatest olulistest teemadest lähtuvalt. Pole tähtis millisest teeemast alustada. Ükski neist ei eelda mõne teise teema läbimist. Igaüks liigub seda rada pidi, mis talle õigem tundub. Niisiis milline teema teid enim kõnetab või hetkel kõige tähtsam tundub või lihtsalt meeldib, siis see on ka parim alustamiseks. Samas kui üksi teema teistest ei esildu, aga hoopis mõni kuupäev sobib lihtsalt kõige paremini, siis küllap on just nii õige. Tuleb usaldada. Küll tuleb volüüm 2-e kursustel osalemiseks olla käinud vähemalt kahel volüüm 1-e kursusel, või individuaalset paaritööd või eelnevat tantrakogemust ja selle arutamist videokohtumisel. Miks? Usaldage ja uskuge meid, et see on teie enda huvides.

   Foto Annika Metsla

VOL 1

Usaldus ja Andestamine

Ilma usalduseta elu on paranoiline ja rõõmutu. Usaldamatuse pinnalt sügava suhte loomine teise inimesega on väga raske või suisa võimatu. Ka partnerile ei jää see reeglina märkamata ja  võib omakorda põhjustada trotsist tulenevat käitumist. Tekib nõiaring, mille lahtimuukimine võib osutuda üle jõu käivaks. Valitakse pigem lihtsam tee – uus suhe. Paraku suure tõenäosusega kõik kordub. 

Andestamine on kooselus, kui elus üldse, absoluutselt vajalik ja vältimatu. Keegi meist ei ole ideaalne (õnneks!) ega eksimatu (paraku). Kui me seda kelleltki eeldame, siis oleme ise elust ja asjadest valesti aru saanud. Partneri, aga eelkõige enda, vead ja eksimused on oluline andestada. Muidu kujuneb see koormaks, mis aastatega üha raskemaks muutub ja mille surve all võib kogu suhe lõpuks puruneda. Andestamatuse koorem ise ei kao aga kuhugi. Ta tuleb sinuga kaasa. 

Lähedus ja Vabadus 

Lähedus on igas paarisuhtes ülioluline. Tõeline lähedus on aga midagi enamat, kui ühised huvid ja koos magamine. Armumise ja mesinädalate petlik lähedus saab mingil hetkel läbi ja võib asenduda hoopis eemaldumisega. Tugeva ja püsiva läheduse nimel tuleb vaeva näha – otsida, julgeda ning avaneda. See võib tunduda kohati isegi liiga riskantne, aga võimalik tulemus on seda väärt. 

Vaba olemine on inimese loomulik olek ja vabadus põhiõigus. Sageli me ei luba ei endal ega oma partneril vaba olla. Ilma vabaduseta suhe on aga määratud nurjuma. Isegi kui fassaad võib püsti jääda, siis seal taga toimuv ei ole terve, toimiv ja armastav kooselu. Selle etenduse märksõnad on harjumus, kohustus, mugavus, sõltuvus ja hirm. Just hirm on igasuguse vabaduse kõige suurem vaenlane. 

Elus ja Avatud Suhe 

Mis ei ole enam elus, see on surnud. Paarisuhte elus hoidmine võib olla raskendatud mitmel põhjusel. Näiteks võib olla käsil parasjagu nii palju erinevaid ja olulisi asju, et lihtsalt pole aega. Võib olla ka tekkinud mugavus, laiskus ja petlik rahulolutunne. Kõik ju justkui toimib! Selle ajapuuduse ja “justkui” all võib aga vangistuses olla ning käärida elu, mis lõpuks punni eest lööb. Tekkinud kaose lahendamise asemel oleks tasunud ehk pisut varem suhet elustada. 

Mis on suletud, võib minna kopitama ja koitama. Esimese aasta jooksul on armunute ettekujutus ideaalsest maailmast ehk tõesti ainult nende kahe suletud süsteem. Seejärel läheb inimese aju ja kogu organism ikkagi tavapärasemale režiimile. Üksikult saarelt tullakse tagasi inimühiskonda, kus on taas mehed, naised ja ihad. Pole mõistlik selle ees silmi kinni pigistada ja üritada kõiki uksi ja aknaid sulgeda. Olla avatud, jälgida ja uurida ennast ning suhet, rääkida partneriga, saada selgust oma hirmudest, ihadest ja soovidest – see võiks pikemas perspektiivis edu tuua. 

       Foto Annika Metsla

VOL 2

Paarismäng

Mäng ei ole “väikese inimese töö”, nagu üks laulusalm meile väidab. Esiteks kui mängust on saanud töö, siis ta ei ole enam mäng. Teiseks muutub meie elu ja kogu maailm väga trööstituks, kui me mängimise ainult lastele jätame. Seksis, ja kooselus üldse, on mäng ja huumor üliolulised asjad. 

Paarismäng tähendab seda, et mängitakse sama mängu ja samade reeglitega. Toetatakse ja aidatakse teineteist ning kaitstakse koos ühist tagalat. Kellega koos mängida ja keda veel mängu võtta, ka seda otsustatakse ühiselt. 

Seksuaalsus ja Seks

Seksuaalsus ja seks on päris erinevad asjad. Seksuaalsus on meie vältimatu olemus. Võib isegi öelda, et me olemegi seksuaalsus. Mida me seksuaalsusega (endaga) aga teeme, siin on erinevaid võimalusi. Igal juhul on see absoluutselt meie teha, otsustada ja vastutada. Kellegi teise õlule seda koormat sokutada ei saa. 

Seksi kõige levinumas variandis osaleb kaks inimest, kelle seksuaalsused kohtuvad. See on väga põnev! Teise inimese seksuaalsuse tundma õppimisest huvitavam on ainult enda seksuaalsuse avastamine.   

Elumees ja Lõbunaine

Kõik eelarvamused olete sellele kursusele jõudmise ajaks eeldatavasti juba ära põletanud. Niisiis miks mitte olla Elumees ja Lõbunaine! Mida see tähendab? Küllap on erinevaid võimalusi. Pakume teile maiustamiseks mõningaid omapoolseid variante.

     Foto Annika Metsla

Kalendri alajaotusest leiad endale atraktiivsete teemade toimumise kuupäevad.            Kui mingeid küsimusi tekkis, siis on võimalik, et leiad vastuse rubriigist küsimused.      Kui ei leia – kirjuta ja küsi.

Tantra ja jooga nädalavahetuste hinnad leiad siit  Hinnad